ProoAcademy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ProoAcademy

Όλα τα νέα για τους ΜΙΚΡΟΥΣ μιας ΜΕΓΑΛΗΣ ομάδας
 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Παραίτηση του Προέδρου

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ProoAcademy
Admin
ProoAcademy


Αριθμός μηνυμάτων : 117
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Παραίτηση του Προέδρου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παραίτηση του Προέδρου   Παραίτηση του Προέδρου EmptyΔευ Δεκ 27, 2010 8:02 pm

ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗΣ του ΠΡΟΕΔΡΟΥ Α.Ο.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ

Εδώ και πολύ καιρό έχουν προκύψει σοβαρά θέματα που αφορούν την λειτουργία της ομάδας, κυρίως στον οικονομικό αλλά και στον οργανωτικό τομέα.

Όταν μου προτάθηκε να αναλάβω Πρόεδρος, ξεκαθαρίζοντας σαφώς και πρώτα απ’ όλα ότι δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να στηρίξω μια τέτοια προσπάθεια, αλλά στο μέτρο των δυνατοτήτων μου θα κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω την ομάδα, ζήτησα και πήρα δύο διαβεβαιώσεις :
Ότι θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί να προσδώσουμε στην ομάδα ένα διαφορετικό μοντέλο οργάνωσης και διοίκησης, ένα νέο μοντέλο ύφους και ήθους.
Και ότι όλες οι αποφάσεις θα παίρνονται συλλογικά, μετά από συζήτηση μέσα στα όργανα της ομάδας, λαμβάνοντας βέβαια υπ’ όψιν ότι τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο θα έχει ο κύριος οικονομικός παράγοντας του συμβουλίου.

Δυστυχώς όχι μόνο δεν τηρήθηκαν οι υποσχέσεις ,αλλά ημέρα με την ημέρα τα πράγματα οδηγούνταν στο χειρότερο. Αρχίσαμε να κάνουμε πράγματα για τα οποία κατηγορούσαμε προηγούμενες διοικήσεις. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να υποβάλλω την παραίτησή μου ήδη από τις 18/ΝΟΕ/2010.

Οι λόγοι που δεν την δημοσιοποίησα τότε ήταν να μην σταθεί τροχοπέδι στην ομάδα, αφενός στις τελευταίες αγωνιστικές πριν την διακοπή του πρωταθλήματος και αφετέρου στην οικονομική εξόρμηση της ομάδας με ημερολόγια και χορό.

Αποκορύφωμα αυτής της άσχημης κατάστασης είναι οι τελευταίες εξελίξεις, με την απόλυση του προπονητή κ. Φ.Θανέλλα και την πρόσληψη αντικαταστάτη, χωρίς ενημέρωση προσωπική δική μου, αλλά και χωρίς να προηγηθεί καμία απολύτως συζήτηση στο ΔΣ της ομάδας.

Για λόγους ευθιξίας αλλά και αξιοπρέπειας είμαι αναγκασμένος να δηλώσω την παραίτησή μου.

Στην πρώτη συνεδρίαση του ΔΣ θα εξηγηθούν αναλυτικά όλοι οι λόγοι που με οδήγησαν σε αυτή την απόφαση.

Θεωρώντας, οτιδήποτε συμβαίνει στην ομάδα δεν μπορεί να αποτελεί το επίκεντρο σχολίων πουθενά αλλού (πλατείες , καφενεία κλπ), εκτός του ίδιου του συμβουλίου, αναγκάζομαι για να μην είμαι ανακόλουθος με όσα έχω κριτικάρει στο παρελθόν αλλά και να μην συναγωνιστώ άλλους που το κάνουν, να δημοσιοποιήσω τη δήλωσή μου αυτή επίσημα προς ενημέρωση όλων. Έτσι αρμόζει σε κάθε μέλος ΔΣ και μάλιστα του ίδιου του Προέδρου, που τιμά τη θέση του.

Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους με εμπιστεύθηκαν και βοήθησαν την ομάδα.

Εύχομαι η Προοδευτική μας να πετύχει το στόχο της που δεν είναι άλλος από το να στεφθεί πρωταθλήτρια και να επιστρέψει στις μεγάλες κατηγορίες.



27/12/2010 ο Πρόεδρος του ΔΣ Α.Ο.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ

ΝΙΚΟΣ ΧΑΪΝΗΣ


Το κείμενο είναι από το επίοσημο site της Προοδευτικής
http://www.proodeytiki-neolaia.gr/press-releases/75-2010-12-27-17-44-01.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://prooacademy.forumgreek.com
 
Παραίτηση του Προέδρου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ProoAcademy :: ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ :: Ανοικτή Συζήτηση :: Proo Academy-
Μετάβαση σε: