ProoAcademy

Αριθμός μηνυμάτων : 117
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Οικογενειακό Φιλικό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οικογενειακό Φιλικό   Οικογενειακό Φιλικό EmptyΣαβ Δεκ 25, 2010 7:28 am

Οικογενειακό φιλικό παιχνίδι έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης 23/12 στο γήπεδο της Νίκαιας μεταξύ του τμήματος και της "μεγάλης" ομάδας της Προοδευτικής.
Το σκορ έληξε 3-1 υπέρ των "μεγάλων" αλλά τις εντυπώσεις κέρδισαν οι "μικροί" μιας και στην κυριολεξία τα έδωσαν όλα απέναντι στους σαφέστατα πολύ καλύτερους ποδοσφαιριστές της Προοδευτικής, με τα δυνατά κορμιά και τις πολύ περισσότερες εμπειρίες, άσχετα αν οι πιο πολλοί από αυτούς που συμμμετείχαν στον αγώνα ήταν αναπληρωματικοί. Οι μικροί μάλιστα προηγήθηκαν στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο με γκολ του Αγγελωνίτη και είχαν το προβάδισμα για αρκετή ώρα. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές, μπήκαν κάποιοι βασικοί από τους μεγάλους, κάποιοι αναπληρωματικοί από τους μικρούς και έτσι έγινε η τελική διαμόρφωση του σκορ.
Οφείλουμε να δώσουμε πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν, στον προπονητή τους κο Σκριβάνο για την πρωτοβουλία της οργάνωσης αυτού του φιλικού αγώνα, αλλά και στον κο Θανέλλα τον προπονητή της μεγάλης ομάδας ο οποίος δέχτηκε να δοκιμάσει τους παίκτες του απέναντι στα παιδιά της Ακαδημίας.
Ελπίζουμε τέτοια γεγονότα να συμβαίνουν πιο συχνά, μήπως και κάποια στιγμή καταλάβουν οι υπεύθυνοι ότι υπάρχουν ποδοσφαιριστές ταλέντα "μέσα στα χέρια τους" που μπορούν να "εκμεταλλευτούν" χωρίς κανένα κόστος και είναι παιδιά που αγαπούν την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ αφού έχουν μεγαλώσει φορώντας την βυσσινί φανέλλα και τον φοίνικα στο στήθος τους.

Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ProoAcademy :: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ :: ΕΦΗΒΙΚΟ - ΠΑΙΔΙΚΟ :: Αγωνιστικά Νέα-