ProoAcademy

Αριθμός μηνυμάτων : 117
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Προοδευτική - Άρης Αμφιάλης  5-0 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προοδευτική - Άρης Αμφιάλης 5-0   Προοδευτική - Άρης Αμφιάλης  5-0 EmptyΔευ Ιαν 31, 2011 7:23 am

Αντίστροφα μετράει η Προοδευτική για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και την επιστροφή της στις επαγγελματικές κατηγορίες. Η ιστορική ομάδα της Νίκαιας παίρνει τη μία νίκη μετά την άλλη, κάποιες εκ των οποίων έρχονται με εντυπωσιακό τρόπο. Κόντρα στον Αρη Αμφιάλης, το 'βυσσινί' συγκρότημα παρουσίασε εξαιρετικά δείγματα και επικράτησε άνετα με το ευρύ 5-0. Μόλις στο 5' ο εκπληκτικός νεαρός ποδοσφαιριστής Λέκκας άνοιξε το σκορ με σουτ, ενώ επτά λεπτά αργότερα είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι. Στο 15' ο Γρίβας, που επέστρεψε με δυναμικό τρόπο στο σκοράρισμα, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για το 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου ο Ουσταμπασίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0. Με την έναρξη του β' μέρους, πάλι ο Γρίβας με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, για να ολοκληρώσει το κρεσέντο των γηπεδούχων ο Γεωργίου στο 68'. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αντωνίου (ΣΔ Αθηνών).
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μηλιώνης, Χαλκιάς, Καλαϊτζίδης, Χόρτσας Δ., Ζίζηλας, Μπιρμπίλη (65' Αλεξίου), Τσουλάκος (65' Γεωργίου), Ουσταμπασίδης, Λαζάρου, Λέκκας, Γρίβας (80' Ντούκα)
ΑΡΗΣ: Σανταμούρης, Παναγόπουλος, Ντουτσούλης, Μηνόγιαννης, Λαπατάς, Βιδάλης, Γεροβασίλης (60' Γεωργαλάκης), Δρόσος, Γαγλίας (70' Καράμπελας), Τρίμπος, Φιλόπουλος (50' Νυφαδόπουλος.

» ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 0-0
» ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 4-0 (12/12/10)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ProoAcademy :: Η ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ :: Αγώνες - Βαθμολογία-